Спомин всіх померлих вірних

2 листопада Церква згадує в Святій Літургії всіх віруючих у Христа, які відійшли з цього світу і зараз перебувають в чистилищі. Віра в існування чистилища є одним із догматів нашої віри.
Відзначення спомину всіх померлих зініціював в 998 році святий Оделон, четвертий настоятель монастиря бенедиктинців в місті Клюні (Франція).

Спочатку цю практику прийняли тільки бенедиктинці, але незабаром її прийняли й інші чернечі згромадження та дієцезії. Починаючи з XIII століття, свято розповсюдилося на всю Західну Церкву.

З XIV століття заведено влаштовувати процесії на цвинтарях до чотирьох стоянь. П’яте стояння відбувалось вже в храмі, після повернення процесії з кладовища. При стаціях відмовляють молитви за померлих і співають жалобні пісні.

У Польщі традиція відзначення спомину всіх померлих вірних з’явилася  вже в XII сторіччі, а з кінця XV століття вже була відома по всій країні.
В 1915 році папа Бенедикт XV, за проханням настоятеля монастиря бенедиктинців, дозволив щоб цього дня кожен священик міг звершувати три Святих Меси у намірах, запропонованих вірними, за всіх вірних померлих і згідно наміру Святішого Отця.

За набожне відвідування цвинтаря від 1 до 8 листопада і одночасну молитву за померлих можна отримати повний відпуск.

Спомин всіх померлих вірних

Вам Також Може Сподобатися