Школа Апостольства Мирян (ШАМ)

Школа Апостольства Мирян – це навчальний заклад, де можна здобути початкову богословську освіту та навчитися засад християнського служіння.

Мета школи – допомогти мирянам розпізнати своє покликання, приготувати їх до служіння в своїх помісних спільнотах.

Навчання відбувається на двох факультетах:

Біблійний факультет. Студенти факультету вивчають історію та екзегезу Святого Письма, біблійну археологію, життя і середовище проживання біблійних народів. Особливу увагу приділено аналізу складних текстів з книг Старого та Нового Заповіту. Викладання ведуть випускники кращих біблійних факультетів Європи та Ізраїлю.

Термін навчання – 2 роки. Щороку студенти мають відвідати вісім обов’язкових і дві додаткові навчальні сесії в м.Одеса. Кожна сесія починається в 17.00 в п’ятницю і завершується в 16:30 у неділю (20 академічних годин).

Соціальний факультет пропонує навчання за двома спеціалізаціями:

 • організація допомоги людям, які потрапили в алкогольну і наркотичну залежність; робота з профілактики ВІЛ/СНІДу;
 • організація допомоги родинам, де є люди з обмеженими можливостями (інваліди). Догляд за дітьми-інвалідами, реабілітація. Навчання догляду за людьми, які зазнали інсульту, їхня реабілітація.

У систему навчання на соціальному факультеті входять лекції, семінарські та практичні заняття, тренінги, дослідницька діяльність та програми розвитку особистості. Викладання ведуть психологи, богослови, соціальні працівники – співробітники провідних наукових і практичних центрів України.

Термін навчання – 2 роки. За цей час студенти мають відвідати шість обов’язкових навчальних сесій в м.Одесі. Кожна сесія починається в 17.00 в п’ятницю і завершується в 16:30 у неділю (20 академічних годин).

При школі діє бібліотека, що нараховує близько 3.000 найменувань книг. Головно це найновіші наукові публікації з богослов’я, бібліїстики, історії Церкви, духовності, а також додаткова література і періодичні видання, присвячені проблемам психології і соціальної роботи.

Для вступу необхідно подати документи:

 1. Заяву на ім’я ректора, де кандидат детально пише про своє бажання вступити на навчання до школи.
 2. Ксерокопію атестату про повну середню освіту, додаток до диплому з переліком оцінок.
 3. Копію диплому про освіту або довідку з місця роботи.
 4. Автобіографію.
 5. Лист-скерування та характеристику від настоятеля парафії.
 6. Свідоцтво про хрещення.
 7. Медичну довідку про стан здоров’я (форма У-86).
 8. 2 фото (3×4), формат – як на паспорт.
 9. Копію першої сторінки паспорта.

Документи приймаються до 10 вересня.

З усіма питаннями звертайтеся в секретаріат Школи за адресою:

Секретаріат Школи Апостольства Мирян

вул. Балковська, 209

м.Одеса, 65005

050-3921939 (ректор)

097-3132433(секретар)

e-mail: laici@mail.ru

Школа Апостольства Мирян існує в Одесі з 2003 року. Головною метою школи є формування активних мирян, які спроможні нести світло Євангелія у ті закуточки України, де вони живуть і працюють. Школа має два напрямки – біблійний та соціального служіння.
Джерело: CREDO: http://credo.pro/2011/08/49069