Приписи щодо посту у РКЦ

У Церкві існують дні й періоди покаяння в усі п’ятниці року і протягом Великого Посту. Утримання від м’ясних страв та іншої їжі, встановлене Конференцією єпископату, має бути дотримане в усі п’ятниці року, за винятком тих, які збігаються з днем урочистості. Утримання від м’яса та піст обов’язкові у Попільну Середу та у Страсну П’ятницю. Крім того, на підставі правного звичаю, утримання від м’ясних страв зобов’язує також у вігілію Різдва Господнього, 24 грудня.
Жоден настоятель не може самовільно встановлювати чи наказувати пости вірним. Також він не може загострювати умови посту. Єдина можливість — це пропозиція та заохочення, з обов’язковим підкресленням добровільності посту.
1) Вірні зобов’язані утримуватися від м’ясних страв:
а) в усі п’ятниці року;
б) 24 грудня, у вігілію Різдва Господнього.
2) Суворий піст (утримання від м’яса та обмеження прийомів їжі) зобов’язує:
а) у Попільну Середу;
б) у Велику П’ятницю.
Обов’язок утримання від м’ясних страв зобов’язує всіх, кому виповнилося 14 років.
Суворий піст натомість стосується всіх повнолітніх, аж до досягнення 60 років (канон 1252).
Диспенсу від посту можна отримати у єпископа, а також особи, що має виконавчу владу (напр. генеральний вікарій), а також настоятель.
Диспенса — ослаблення дії суто церковного закону в окремому випадку, може бути надана тільки із виправданої і раціональної причини, враховуючи обставини випадку і важливості закону, від якого диспенсується. Духовне добро вірних є виправданою і раціональною причиною.

Заохочуємо в часі посту та враховуючи обставини які зараз склалися, брати участь у Святих Месах за допомогою онлайн трансляцій на Телебаченні Віковічного Слова EWTN та Радіо Марія.

Приписи щодо посту у РКЦ

Вам Також Може Сподобатися