Літургія Вербної неділі

14 квітня християни західного обряду святкували Вербну неділю – це свято відзначається вже 11 століть, в історія його походження описана в Біблії. Напередодні Ісус Христос воскресив померлого Лазаря у Витанії, і звістка про це чудо розлетілася по всіх сусідніх містах.

Відтак, коли Ісус вирішив відвідати Єрусалим, місцеві жителі, знаючи про дива Спасителя, зустрічали його зеленими пальмовими гілками та вітальними вигуками: “Осанна!” (“Врятуй нас”). Месія в’їжджав у Святе місто верхи на віслюку, здійснюючи пророцтво Захарії. При цьому багато людей навіть стелили йому під ноги власний одяг, щоб отримати благословення Спасителя. Уже через тиждень ті самі люди кричали “Розіпни його…”.
Цей день отримав назву Вхід Господній в Єрусалим, а в народі його стало прийнято називати Вербною неділею, адже святкування регулярно припадає на 7-й день тижня.

Його урочисто зустрічали городяни й кидали під ноги пальмові гілки – символ миру, спокою. Ісус Христос знав, що цей шлях, осипаному пальмовими гілками, неодмінно приведе його до Голгофи, до страждань, до смерті. Але він також знав, що вмирає заради життя, заради порятунку всього людства.


Вербна неділя означає визнання існування Ісуса Христа, перемогу віри. Вхід Ісуса Христа в Єрусалим – це символ для людини входу в рай. Напевно, тому свято це дуже чисте, світле і радісне. Воно передує Великодню, хоча віруючих після нього очікує найсуворіший тиждень Великого Посту.

Літургія Вербної неділі

Вам Також Може Сподобатися