Літургія до відвідин фігури

ВІДВІДИНИ ФІГУРИ

МАТЕРІ БОЖОЇ ФАТІМСЬКОЇ

В ДІЄЦЕЗІЇ

КИЇВСЬКО-ЖИТОМИРСЬКІЙ

ВІД 8 III 2014

 

Загальні уваги

Фігура відвідин:

Висота 1 м

Ширина 0.50 x 0.50 м

 

 

В храмі потрібно приготувати:

 

Трон під фігуру

Місце на Євангеліє

Марійну свічку

Можливість підключення світла,  щоб освітити фігуру

 

 

ЛІТУРГІЯ ПРИВІТАННЯ ФІГУРИ БОЖОЇ МАТЕРІ

 

 1. Вірні очікують на Фігуру Божої Матері зібравшись біля храму (або в храмі). Приїзд машини-каплиці. На кілька хвилин перед приїздом б’ють дзвони.
 2. В домовленій годині в місці приїзду машини-каплиці з Фігурою, перед головним вхідом або в іншому вказаному місці (напр. хресті місійному) формується процесія в наступному порядку:

–         міністранти з кадилом і лодкою;

–         міністрант з хрестом в оточенні двох міністрантів зі свічками;

–         вірні з хоругвами і феретронами;

–         особи, які будуть нести фігурку;

–         асистенти;

–         монахині;

–         священики (ті, котрі беруть участь в концелебрі, одягнені в білі або золоті орнати);

–         настоятель в комжі, стулі і капі білого або золотого кольору;

–         єпископ або делегат єпископа.

 1. Фігурку, беруть з машини-каплиці, беруть ті, котрі до цього визначені і показують її, повертаючи на чотири сторони світу. Настоятель, від імені усіх вірних, цілує Фігурку. У цьому часі співають пісню до Божої Матері.
 2. Ставлять Фігуру Божої Матері на троні, настоятель накладає кадило і окаджує Фігуру і Євангеліє. Потім розпочинається привітання за установленою формою:

 

ФОРМУЛА ПРИЙНЯТТЯ ФІГУРИ НАСТОЯТЕЛЕМ

Богородице, приходиш сьогодні до нашої парафіяльної Кани. Приймаємо Тебе з великою радістю. Вітаємо як діти свою найдорожчу Матір. Ти знаєш кожного з нас по імені. Знаєш досконало наші родини, дітей, молодь, дорослих, людей хворих і страждаючих, безробітних і бездомних. Ти знаєш про наші осягнення і поразки, злети і падіння. Ти знаєш скільки маємо ще праці над собою і навколо нас. Маємо багато добрих прагнень, але самі не вміємо їх виконати. Покладаємося на Твою переможну допомогу.

Пані Фатімська! Тобі віддаємо сьогодні усю нашу парафію. Діво Маріє, почуй голос Твоїх дітей. Випрошуй в часі цих відвідин потрібні нам благодаті у Твого Сина, а нашого Господа Ісуса Христа. Надихни усіх нас до переміни наших сердець, щоб ми не закривалися на голос Твого Сина.

 

Декан (або інший священик, може бути диякон) читає або співає Євангеліє від св. Лк 1, 39-41 (переходячи в спів усіх зібраних – Magnificat).

Під час співу Magnificat настоятель окаджує Фігуру Божої Матері.

Тими днями Марія, зібравшися, пустилася швидко в дорогу в гірську околицю, в місто Юди. Увійшла вона в дім Захарії і привітала Єлисавету. І як почула Єлисавета привітання Марії, здригнулася дитина в її лоні, і Єлисавета сповнилася Святим Духом і викликнула голосом сильним: “Благословенна ти між жінками й благословен плід лона твого. І звідкіля мені це, що прийшла до мене мати Господа мого? Ось бо, як голос твого привітання залунав у моїх вухах, дитина з радості здригнулася у моїм лоні. Щаслива та, що повірила, бо здійсниться сказане їй від Господа”.

І мовила Марія:

Magnificat – спів

“Величає душа моя Господа

і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм,

бо він зглянувся на покору слугині своєї;

ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди.

Велике бо вчинив мені Всемогутній,

І святе його ім’я.

Милосердя його з роду в рід

На тих, які страхаються його.

Він виявив потугу рамени свого,

Розвіяв гордих у задумах їхніх сердець.

Скинув могутніх з престолів,

Підняв угору смиренних;

Наситив благами голодних,

Багатих же відіслав з порожніми руками.

Він пригорнув Ізраїля, слугу свого,

Згадавши своє милосердя,

Як обіцяв був батькам нашим

Авраамові і його потомству повіки”.

Марія перебула в Єлисавети місяців зо три; потім повернулася до дому свого.

Св.: Слово Господнє.

В.: Слава Тобі, Христе.

 

Якщо є присутній Єпископ, то уділяє благословіння Євангелією.

 

Привітання Божої Матері окремими представниками (діти, молодь, дорослі, чернечі ордени); під час складання квітів вірні співають разом: Aveaveave Maryja.

 

Привітання Фігури

Привітання мають бути написані і затверджені настоятелем парафії; привітання читаються.

Приклади привітань

 

* Привітання Божої Матері настоятелем

 

Маріє, Фатімська Мати!

Вітаємо Тебе в нашій спільноті парафіяльній. Через Тебе запрошуємо Твого Сина до нашого життя. Через Тебе говоримо до Христа: “Будь з нами в кожен час”.

Сьогодні споглядаємо в Твої очі, Матінко!

Ти знаєш про все, чого нам бракує! Про все, що нас болить! Ти знаєш терпіння, наші провини та наші прагнення. Просимо Тебе, Маріє! Скажи своєму Синові про наше важке і складне життя сьогодні.

Ставимо собі питання: Як сьогодні, бути людиною віруючою? Як сьогодні, бути католиком? Відповідь важко знайти. Скажи також своєму Сину – що ми хочемо бути Йому вірними. А як це зробити? Чекаємо Твоєї материнської поради. Ось ми присутні, щоб слухати. Щоб зворушити Твоє материнське серце прикрасили ми для Тебе наш храм. Приготували ми також свої серця: через молитву та сповідь. У цьому часі відвідин прагнемо перебувати з Тобою, наша Матінко! Вчитися як добре жити! Зміцни нас у вірності Богові, щоб ми цей скарб віри передали іншим поколінням, живучи правдою та любов’ю на славу Бога.

Маріє, Фатімська Матінко! Допоможи усім в нашій парафії терпеливо, з Божим Словом в серці пройти через життя в те майбутнє, до котрого ми запросили Твого Сина Ісуса Христа, Того, який є “вчора, сьогодні і назавжди”! Амінь.

 

* Привітання родин

 

Вітаємо Тебе, Маріє, в Фатімській Фігурі! Стаєш сьогодні перед нами як Мати Родин. Тому ми, батьки, прагнемо віддати Тобі усі родини нашої парафії. Прагнемо, щоб вони були сильні Богом. Знаємо, що такими будуть, коли поставимо Христа в центрі нашого родинного життя – це наше покликання! Споглянь, Маріє, на батьків і матерів нашої парафії. Нехай вони будуть вірними своєму батьківському покликанні. Хочемо ставати щораз все більш подібними до Тебе, і як найменш обтяжені гріхом. Більше ніж будь-коли, власне сьогодні, коли стільки насильства, безробіття, брак віри і моральних цінностей – наші родини потребують допомоги і благодаті Твого Сина Христа і Твоєї опіки, Твого заступництва.

Споглянь з любов’ю на родини, котрі плачуть над своїми батьками, матерями, дітьми – котрі відходять від Бога і від Тебе. Будь для них рятунком. Допоможи їм в пошуках своїх, загублених в гріхах, близьких. Знаємо, що Ти, Матінко, усіх нас віднайдеш. Приведи загублених до родинних домівок і до віри! Найкраща наша Матінко – навчи наші родини жити для Твого Сина.

 

* Привітання молоді

 

Маріє, Матінко наша, ми біля Тебе, пам’ятаємо, чуваємо! Пані Фатімська, Ти є вчителькою справжньої любові. Ми молоді переживаємо важливий для нас час. В нас формується правдива любов і від цього залежить яке буде наше ціле життя та як буде виглядати світ. Нехай наші серця будуть чисті і невинні, нехай сумління буде здорове, щоб ми могли зі спокоєм думати про майбутнє і брати за нього відповідальність. Навчай нас, Маріє, вірності Твоєму Сину, Його навчанню і вказівкам. Нехай наше молоде життя розвивається і формується в Твоїй школі, Маріє. Будь з нами, Пані Фатімська, в кожен час – а особливо в цьому часі відвідин! Маріє, ми завжди є біля Тебе, пам’ятаємо, чуваємо!

 

* Привітання дітей

 

Матінко Найсвятіша, Матінко наша найкраща! Ти дала нам свого Сина, малого Ісуса, котрого Ти принесла на світ, щоб був вже завжди з нами. Хочемо бути добрими і мудрими, бути близько Тебе і Твого Сина. Навчи нас уважно слухати того, що Господь Ісус говорить до нас. Навчи нас кохати і шанувати наших батьків, вихователів, священиків, сестер і катехетів. Візьми під плащ своєї материнської опіки усіх дітей нашої парафії. А в цьому часі відвідин, пригорни нас до себе, притули до свого серця – як Ісуса. Піклуйся про нас і навчай!

 

 

Обряд Святої Літургії

 

Св.: В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

В.: Амінь

 

Св.: Благодать Господа нашого Ісуса Христа, любов Бога Отця і сопричастя в Святому Духові нехай будуть з усіма вами.

В.: І з духом твоїм.

 

Св.: Брати і сестри, визнаймо наші гріхи, щоб ми стали гідними звершення святих тайн.

Сповідаюся Господу Богу Всемогутньому * і вам, брати і сестри, * що безмірно согрішив я * думкою, словом, учинком і недбальством. Моя провина, моя провина, моя дуже велика провина. Тому благаю Пресвяту завжди Діву Марію, * всіх Ангелів та Святих, і вас, брати і сестри, * молитися за мене до Господа Бога нашого.

Нехай помилує нас Бог Всемогутній і, відпустивши наші гріхи, приведе нас до вічного життя.

В.: Амінь.

 

Св.: Господи, змилуйся над нами.

В.: Господи, змилуйся над нами.

Св.: Христе, змилуйся над нами.

В.: Христе, змилуйся над нами.

Св.: Господи, змилуйся над нами.

В.: Господи, змилуйся над нами.

 

Або

Kyrie eleison.

Kyrie eleison.

Christe, eleison.

Christe, eleison.

Kyrie eleison.

Kyrie eleison.

 

Слава во вишніх Богу * і на землі мир людям доброї волі. * Прославляємо Тебе, * благословляємо Тебе, * поклоняємось Тобі, * величаємо Тебе. * Подяку Тобі складаємо, * бо велика слава Твоя, * Господи Боже, Царю Небесний, * Боже Отче Всемогутній. * Господи Сину Єдинородний, * Ісусе Христе, * Господи Боже, Агнче Божий, Сину Отця, * що береш гріхи світу, * помилуй нас; * що береш гріхи світу, * прийми благання наші; * що сидиш праворуч Отця, * помилуй нас. * Бо лише Ти – Святий, * лише Ти – Господь, * лише Ти – Всевишній, Ісусе Христе, * зі Святим Духом у славі Бога Отця. * Амінь.

 

Колекта

Боже, Ти дав нам за Матір Пресвяту Діву Марію – Матір Твого Єдинородного Сина; † вчини, щоб, триваючи в дусі покаяння та молитви за спасіння світу, * ми день-у-день все ревніше могли поширювати Царство Христа. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

 

ЛІТУРГІЯ СЛОВА

 

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Одкр 11, 19а; 12, 1.3-6а

 

Читання з Одкровення святого Йоана Богослова

 

І відкрився храм Божий на небі, і видно було ковчег завіту його в храмі його. І знамення велике видно було на небі – жінка, одягнена в сонце і місяць під стопами її, а на голові її вінець із дванадцяти зірок.

Видно було й інше знамення на небі, от – великий дракон червоний, який мав сім голів і десять рогів, і на головах його – сім діядем; хвіст його зволік третину зірок із неба і поверг їх на землю. І дракон стоїть перед жінкою, яка має родити, щоб, коли народить, дитя її пожерти. І народила сина-мужа, що має пасти всі народи жезлом залізним; і вознесено дитя її до Бога та престола його. А жінка втекла в пустелю, де має там місце, приготоване від Бога.

І я почув голос могутній, що говорив на небі: “Нині настало спасіння і сила і царство Бога нашого, і влада Христа його”.

Слово Боже.

 

ПСАЛОМ

(пор. Юдит 13, 18бвгд. 19-20а)

 

Пр.: Ти – вічна гордість нашого народу.

 

 

Благословенна ти, дочко, Богом Всевишнім, *

Понад усіх жінок на землі!

Благословенний Господь Бог, *

Що створив небо й землю.

 

 

Уповання на тебе ніколи не пропаде в серці людей, *

які згадуватимуть повіки силу Божу.

Хай Бог обдарує тебе благами, *

і возвеличить навіки.

 

 

 

ДРУГЕ ЧИТАННЯ

Кол 1, 12-16

 

Читання з Послання святого апостола Павла до колосян

 

 

Браття:

Дякуйте Отцеві, який зробив нас гідними мати участь у долі святих у світлі. Він вирвав нас із влади тьми й переніс у Царство свого улюбленого Сина, в якому ми маємо відкуплення, прощення гріхів.

Він – образ невидимого Бога, первородний усякого створіння, бо в ньому все було створене, що на небі і що на землі, видиме й невидиме: чи то престоли, чи господьства, чи начала, чи власті, все було ним і для нього створене.

Слово Боже.

 

 

 

Лк 2, 19

Алілуя, алілуя, алілуя.

Блаженна Діва Марія, яка зберігала слово Боже,

Роздумуючи над ним у своєму серці.

Алілуя, алілуя, алілуя.

 

ЄВАНГЕЛІЄ

Лк 2, 41-52

Читання святого Євангелія від Луки

 

Батьки його ходили щороку в Єрусалим на свято Пасхи. І як йому було дванадцять років, вони пішли, як був звичай на свято. Коли минули ті дні, і вони поверталися, то хлопчина Ісус залишився у Єрусалимі; батьки ж його про те незнали. Гадаючи, що він у гурті, вони пройшли день дороги й аж тоді почали його шукати між родичами та знайомими, а, не знайшовши, повернулися в Єрусалим, щоб там його шукати. Через три дні знайшли його у храмі, як він сидів серед учителів та слухав і запитував їх. Усі ті, що його слухали, дивувались його розумові й відповідям. Побачивши його, вони були здивовані, й сказала йому його мати: “Дитино, чому ти це так зробив нам? Ось батько твій і я, боліючи, тебе шукали”. Він же відповів їм: “Чого ж ви мене шукали? Хіба не знали, що я маю бути при справах Отця мого?” але вони не зрозуміли слова, що він сказав їм.

І він пішов з ними й повернувсь у Назарет і був їм слухняний. А мати його зберігала всі ці слова у своїм серці. Ісус же зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей.

Слово Господнє.

 

 

ПРОПОВІДЬ

 

 

Брати та сестри, зміцнені Божим словом, вдивляючись у приклад життя Марії, Святих та Благословенних, визнаймо нашу віру.

 

ВІРУЮ В ЄДИНОГО БОГА, * Отця Вседержителя, Творця неба і землі, * всього видимого і невидимого. * І в єдиного Господа Ісуса Христа, * Сина Божого Єдинородного, * від Отця родженого перед всіма віками. * Бога від Бога, Світло від Світла, * Бога істинного від Бога істинного, * родженого, несотвореного, * єдиносущного з Отцем, * що через Нього все сталося. * Він задля нас, людей, і нашого ради спасіння зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, * і став чоловіком. * І був розп’ятий за нас * за Понтія Пилата, * і страждав, і був похований. * І воскрес у третій день згідно з Писанням, * і вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. * І вдруге прийде зі славою * судити живих і мертвих, * а Його Царству не буде кінця. * І в Духа Святого, Господа Животворного, * що від Отця і Сина ісходить, * що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, * що говорив через пророків. * І в єдину, святу, вселенську й апостольську Церкву. * Ісповідую одне Хрещення на відпущення гріхів. * Очікую воскресіння мертвих * і життя майбутнього віку. * Амінь.

 

 

МОЛИТВА ВІРНИХ

 

Через заступництво Пресвятої Діви Марії з Фатіми, просімо нашого Отця, котрий є в небі, про потрібні благодаті:

 

 1. Молімося за Святішого Отця Франциска, нашого Єпископа Петра і єпископів Станіслава та Віталія, щоб Боже Проведіння додало їм сил до нової євангелізації світу, а Пресвята Матір оточувала їх безустанно плащем своєї опіки.
 2. Молімося в намірах нашої Батьківщини, особливо за всіх відповідальних, щоб нашими сумліннями керувала Євангелія правди, життя та солідарної любові.
 3. Молімося в намірах дітей та молоді нашої парафії, щоб вдивляючись в обличчя Матері Божої Фатімської вчилися від Неї ревної молитви, послуху і безмежної любові до Бога.
 4. Молімося про те, щоб ми тривали в чистоті і за посередництвом Непорочної Діви вміли оборонятися перед залежностями пияцтва, наркоманії, азарту, брехні і нечистоти.
 5. Молімося за нашу Вищу Духовну Семінарію у Ворзелі, щоб приготувала мужніх проголошувачів Божого Слова і вірних служителів святих таїнств.
 6. Молімося про те, щоб ми виконували сумлінно свої обов’язки, жили в правді, в вільності і оточували повагою та любов’ю кожне зачате життя.
 7. Молімося за усіх померлих з нашої парафії і наших близьких, щоб Господь Бог прийняв їх до свого Царства.
 8. Молімося за нашу спільноту євхаристійну, щоб ми на щодень жили глибокою вірою і завжди свідчили про Ісуса Христа.

 

Господи Ісусе Христе, Ти дав нам Марію за Матір, котра безупинно допомагає нам в дорозі до неба, вчини, щоб ми завдяки Її допомозі та охороні, та за Її взірцем формували наше життя. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

 

 

ЄВХАРИСТІЙНА ЛІТУРГІЯ

 

Св.: Благословенний Ти, Господи, Боже всесвіту, бо з Твоєї щедрості ми отримали хліб, який Тобі приносимо, – плід землі й праці рук людських. Нехай він стане для нас хлібом життя.

В.: Благословенний Ти, Боже, навіки.

 

Св.: Через цю тайну води й вина дай нам, Боже, участь у божественній природі Того, котрий прийняв нашу людську природу.

Благословенний Ти, Господи, Боже всесвіту, бо з Твоєї щедрості ми отримали вино, яке Тобі приносимо, – плід виноградної лози й праці рук людських. Нехай воно стане для нас духовним напоєм.

В.: Благословенний Ти, Боже, навіки.

 

Св.: Нехай ми з духом смирення і сокрушеним серцем будемо прийняті Тобою, Господи. Нехай наша жертва так нині звершиться перед Тобою, Господи Боже, щоб вона була Тобі угодною.

 

Омий мене, Господи, від мого беззаконня і від гріха мого мене очисти.

 

Моліться, брати і сестри, щоб моя і ваша жертва стала угодною Богу Отцю Всемогутньому.

В.: Нехай Господь прийме жертву з твоїх рук на честь і славу Свого імені, а також для блага нашого і всієї Його святої Церкви.

 

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, прийми дари, які Тобі приносимо, † і вчини, щоб наші серця, опромінені світлом Святого Духа, за прикладом Пресвятої Діви Марії * завжди шукали і зберігали лише те, що від Тебе походить. Через Христа, Господа нашого.

 

Св.: Господь з вами.

В.: І з духом твоїм.

Св.: Угору серця.

В.: Підносимо їх до Господа.

Св.: Подяку складаймо Господу Богу нашому.

В.: Достойне це і праведне.

 

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку * Тобі, Господи, святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * і щоб ми Тебе прославляли, * віддаючи пошану Пресвятій завжди Діві Марії.

Вона, приймаючи непорочним серцем твоє Слово, * зачала Його в дівочому лоні * і оточила материнською турботою початок Церкви, народжуючи її Засновника.

Приймаючи під хрестом заповіт Божої любові, * Пресвята Марія прийняла всіх людей як своїх дітей, * котрі через смерть Христа народилися до вічного життя. * Коли апостоли очікували обіцяного Святого Духа, * Вона єднала свої прохання з проханнями Христових учнів * і стала взірцем Церкви у молитві.

Піднесена до небесної слави, Вона оточує материнською любов’ю подорожуючу Церкву * і підтримує її в прямуванні до небесної батьківщини, * аж поки не надійде повен блиску день Господній.

Тому зі всіма Ангелами та Святими * прославляємо Тебе, безустанно взиваючи:

 

Свят, свят, свят Господь Бог Саваот. * Повні небеса і земля слави Твоєї. * Осанна во вишніх. * Благословенний, хто йде в ім’я Господнє. * Осанна во вишніх.

 

Св.: Воістину святий Ти, Боже, і слушно славить Тебе все Твоє створіння, бо через Твого Сина, нашого Господа Ісуса Христа, силою Святого Духа Ти все животвориш і освячуєш та не перестаєш збирати свій народ, щоб від сходу сонця і аж до його заходу він приносив Твоєму Імені чисту жертву.

 

Св.: Тож смиренно благаємо Тебе, Боже, благоволи освятити Святим Духом ці дари, які ми Тобі приносимо для освячення, щоб вони стали Тілом † і Кров’ю Твого Сина, Господа нашого Ісуса Христа, за велінням котрого ми звершуємо ці тайни.

 

Він бо тієї ночі, в яку Його було видано, взяв хліб і, складаючи Тобі подяку, благословив, розламав і дав своїм учням кажучи:

 

БЕРІТЬ І ЇЖТЕ З ЦЬОГО ВСІ:

ЦЕ Є ТІЛО МОЄ, КОТРЕ ЗА ВАС БУДЕ ВИДАНЕ.

 

Так само після вечері взяв чашу і, складаючи Тобі подяку, благословив, і подав своїм учням, кажучи:

 

БЕРІТЬ І ПИЙТЕ З НЕЇ ВСІ:

ЦЕ Є ЧАША КРОВІ МОЄЇ

НОВОГО І ВІЧНОГО ЗАВІТУ,

КОТРА ЗА ВАС І ЗА БАГАТЬОХ БУДЕ ПРОЛИТА

НА ВІДПУЩЕННЯ ГРІХІВ.

ЧИНІТЬ ЦЕ НА МІЙ СПОМИН.

 

Св.: Це велика тайна віри.

В.: Проголошуємо смерть Твою, Господи Ісусе, сповідуємо Твоє воскресіння і очікуємо Твого пришестя в славі.

 

Св.: Господи, споминаючи спасенні страсті Твого Сина, а також Його чудесне воскресіння на небо, та очікуючи другого Його пришестя, приносимо Тобі серед подячних молитов цю живу і святу жертву. Поглянь, просимо, на приношення Твоєї Церкви і, розпізнавши жертву, принесенням якої Ти схотів умилостивитись, вчини, щоб ми, поживлені Тілом і Кров’ю Твого Сина і наповнені Його Святим Духом, стали одним тілом і однією душею в Христі.

 

1 Св.: Нехай Він нас учинить вічним жаром для Тебе, щоб ми отримали спадщину з Твоїми вибраними, насамперед із Пресвятою Дівою Богородицею Марією, з блаженними Апостолами і славними Мучениками, (зі святими N.) і всіма Святими, на постійне заступництво котрих перед Тобою ми покладаємо свою надію.

2 Св.: Просимо Тебе, Боже, щоб ця жертва нашого примирення з Тобою принесла мир і спасіння усьому світові. Благоволи зміцнити у вірі та любові Твою Церкву, подорожуючу по землі, разом з Товїм слугою, нашим Папою N., з нашим єпископом N., з єпископським станом, з усім духовенством та з усім народом Твого володіння. Вислухай милостиво молитви Твоїх вірних, котрі з Твоєї волі предстоять перед Тобою. В милосерді своїм, о добрий Отче, з’єднай із собою всіх своїх дітей, розпорошених по всьому світі.

Прийми милостиво до свого Царства наших померлих братів і сестер та всіх, котрі подобалися Тобі та відійшли з цього світу. Надіємося, що разом із ними ми будемо там вічно радіти Твоєю славою.

Через Господа нашого Ісуса Христа, через котрого Ти обдаровуєш світ всілякими благами.

 

Св.: Через Христа, з Христом і в Христі Тобі, Боже, Отче Всемогутній, в Єдності Святого Духа всяка честь і слава на віки вічні.

В.: Амінь.

 

ОБРЯДИ ПРИЧАСТЯ

 

Св.: Спасенними заповідями навчені і божественною настановою натхнені, осмілюємося взивати:

 

Отче наш, що єси на небесах, * нехай святиться ім’я Твоє, * нехай прийде Царство Твоє, * нехай буде воля Твоя як на небі, так і на землі. * Хліб наш насущний дай нам сьогодні * і прости нам провини наші, * як і ми прощаємо винуватцям нашим. * І не введи нас у спокусу, * але визволи нас від лукавого.

 

Св.: Визволи нас, просимо, Господи, від усякого зла і обдаруй милостиво наші дні миром, щоб з допомогою Твого милосердя ми завжди були вільні від гріха та безпечні від усякого сум’яття, очікуючи блаженну надію і пришестя нашого Спасителя Ісуса Христа.

В.: Бо Твоє Царство, і сила і слава навіки.

 

Св.: Господи Ісусе Христе, Ти сказав своїм Апостолам: “Мир залишаю вам, мир Мій даю вам”:

Не зважай на наші гріхи, але на віру своєї Церкви і, згідно з Твоєю волею, благоволи обдарувати її миром та єдністю. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

В.: Амінь.

 

Св.: Мир Господній нехай завжди буде з вами.

В.: І з духом твоїм.

Св.: Передайте один одному знак миру.

 

Це з’єднання Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа нехай стане нам допомогою на вічне життя.

 

Агнче Божий, що береш гріхи світу, помилуй нас.

Агнче Божий, що береш гріхи світу, помилуй нас.

Агнче Божий, що береш гріхи світу, даруй нам мир.

 

 

Господи Ісусе Христе, нехай прийняття Тіла і крові Твоєї не накличе на мене суд і вічне осудження, але завдяки Твоєму милосердю нехай охороняє мене та лікує мою душу й тіло.

 

Ось Агнець Божий, що бере гріхи світу. Блаженні ті, що на трапезу Агнця покликані.

 

Господи, я недостойний, щоб Ти прийшов до мене, але скажи лише слово, і одужає душа моя.

 

Молитва після Причастя

Господи, наш Отче, через Святі Тайни ми стали учасниками вічного відкуплення, † просимо Тебе, щоб з материнською допомогою Пресвятої Діви Твоя Церква проголошувала Добру Звістку всім народам, * наповнюючи світ дарами Святого Духа. Через Христа, Господа нашого.

 

 

 

Після молитви наступає благословіння або виставлення Пресвятих Дарів.

 

Даром Церкви для беручих участь в перегринації є повний відпуст. Ті, котрі знаходяться в освячуючій благодаті можуть отримати цей відпуст:

–         пробудити в собі прагнення отримати цей відпуст;

–         представити Господу, за кого хочемо його пожертвувати;

–         довірмося цілковито Богу з прагненням жити без гріха;

–         помолімося в намірах Святішого Отця: Отче наш…, Радуйся Марія…., Слава Отцю і Сину….

Разом із благословінням приймімо дар цілковитого відпусту.

 

 

МЕСА ПРО НЕПОРОЧНЕ СЕРЦЕ МАРІЇ

(одяг білого або золотого кольору)

Колекта.

 Боже, Ти приготував у Серці Пресвятої Діви Марії гідне помешкання для Святого Духа; † вчини, щоб ми за заступництвом Пресвятої Діви Марії, * стали храмом Твоєї слави. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

 

ЛІТУРГІЯ СЛОВА

 

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Іс 61, 9-11

 

Читання з книги пророка Ісаї

 

Нащадки їхні будуть відомі посеред народів, між племенами – їхні потомки. І хто б їх не побачив, визнає, що вони рід, Господом благословенний.

Я веселюся в Господі, душа моя радіє в моїм Бозі, бо він зодягнув мене в шати спасіння, окрив мене плащем справедливості, немов той молодий, що себе вінцем прикрашає, неначе молода, що дорогоцінностями себе оздоблює.

Бо як земля вирощує свої рослини і як город вирощує своє насіння, так Господь Бог виростить справедливість і славу перед усіма народами.

Слово Боже.

 

ПСАЛОМ

1 Сам 2, 1. 4-7абвг

 

Пр.: Серце радіє в Господі моєму.

Возрадувалося серце моє у Господі, *

Піднявся ріг мій у Бозі моєму;

Широко відкрилися мої уста супроти ворогів моїх, *

Бо я возрадувався у Твоєму спасінні.

 

Лук сильних поламаний, *

А слабосилі підперезалися міццю,

Ситі за хліб йдуть у найми, а голодні кидають працювати. *

Неплідна семеро родить, натомість в’яне багата синами.

 

Господь умертвляє і оживляє, *

Він зводить до шеолу і наверх виводить.

Господь чинить убогим і багатим, *

Принижує і підносить угору.

 

Він піднімає нужденного з пороху вгору, *

Підносить бідного з гною,

Аби його посадити зі знаттю *

І трон слави дати у власність.

 

 

ДРУГЕ ЧИТАННЯ

Гал 4, 4-7

 

Читання з Послання святого апостола Павла до галатів

 

Браття:

Якже сповнився час, Бог послав свого Сина, що народився від жінки, народився під законом, щоб викупити тих, які під законом, щоб ми прийняли усиновлення. А що ви сини, Бог послав у ваші серця Духа Сина свого, який взиває «Авва, Отче!» Тому ти вже не раб, а син; а коли син, то спадкоємець завдяки Богові.

Слово Боже.

 

Алілуя, алілуя, алілуя.

Ісус мовить до учня:

«Ось матір твоя» і від тієї хвилини учень взяв Її до себе.

Алілуя, алілуя, алілуя.

 

 

ЄВАНГЕЛІЄ

Йн 19, 25-27

 

† Читання святого Євангелія від Йоана

 

А при хресті Ісусовім стояли його мати, сестра його матері, Марія Клеопова та Марія Магдалина. Бачивши Ісус матір і біля неї учня, що стояв, – а його ж любив він, – мовить до матері: «Жінко, ось син твій». А тоді й до учня мовить: «Ось матір твоя». І від тієї хвилини учень узяв її до себе.

Слово Господнє.

 

 

ПРОПОВІДЬ

 

Немає молитви вірних

 

 

ВІДНОВЛЕННЯ ОБІТНИЦЬ ХРЕЩЕННЯ

ВІДРЕЧЕННЯ ВІД ЗЛА І ВИЗНАННЯ ВІРИ

 

Дорогі брати та сестри! Через пасхальну тайну ми були поховані у Хрещенні разом з Христом, щоб разом із Ним увійти в нове життя. На закінчення перегринації Фігури Матері Божої в нашій парафії, відновімо обітниці святого Хрещення, в яких ми колись відреклися сатани і його справ і присягли служити Богові у святій вселенській Церкві. І тому питаю кожного з Вас:

 

 

Св.: Чи відрікаєшся від гріха, щоб жити у свободі Божих дітей?

В.: Відрікаюся.

 

Св.: Чи відрікаєшся від усього, що веде до зла, щоб гріх не запанував над тобою?

В.: Відрікаюся.

 

Св.: Чи відрікаєшся від сатани, котрий є першопричиною гріха?

В.: Відрікаюся.

 

Св.: Чи віруєш у Бога, Отця Вседержителя, Творця неба і землі?

В.: Вірую.

 

Св.: Чи віруєш в Ісуса Христа, Сина Його Єдинородного, Господа нашого, народженого від Діви Марії, розп’ятого й похованого, котрий воскрес із мертвих і сидить праворуч Отця?

В.: Вірую.

 

Св.: Чи віруєш у Святого Духа, святу вселенську Церкву, сопричастя святих, відпущення гріхів, воскресіння плоті й життя вічне?

В.: Вірую.

 

Св.: Бог Всемогутній, Отець нашого Господа, Ісуса Христа, котрий нас відродив з води і Святого Духа і уділив нам відпущення гріхів, нехай нас стереже своєю благодаттю в Господі нашому Ісусі Христі на вічне життя.

В.: Амінь.

 

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Всемогутній Боже, поглянь милостиво на молитви і дари Твоїх вірних, принесені у день спомину Пресвятої Богородиці Марії, * нехай вони будуть угодними Тобі, а нам випросять Твою благодать. Через Христа Господа нашого.

 

Св.: Господь з вами.

В.: І з духом твоїм.

Св.: Угору серця.

В.: Підносимо їх до Господа.

 

Св.: Подяку складаймо Господу Богу нашому.

В.: Достойне це і праведне.

 

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, щоб завжди та всюди складали Тобі подяку Господи, святий Отче, Всемогутьний вічний Боже, і щоб ми Тебе прославляли, благословляли та величали віддаючи честь Пресвятій Марії завжди Діві.

Вона, отінена Святим Духом, зачала Твого Єдинородного Сина і зберігла славу дівоцтва, даючи світу предвічне Світло, Ісуса Христа, Господа нашого.

Через Нього Твою велич прославляють воїнства Ангелів, які завжди радіють у Твоїй присутності. * Просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, радісно з ними взиваючи:

 

Свят, свят, свят Господь Бог Саваот. Повні небеса і земля слави Твоєї. Осанна во вишніх. Благословенний, хто йде в ім’я Господнє. Осанна во вишніх.

 

 

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, наш Отче, віддаючи честь Богородиці, ми прийняли Таїнство відкуплення; † вчини, щоб ми були наповнені Твоєю благодаттю * і щораз глибше брали участь у тайні спасіння. Через Христа, Господа нашого.

 

 

Згадування блаженних Гіацинти і Франциска Марто,

дітей з Фатіми

 

Колекта:

 

Господи, тільки Ти є святий і без Тебе ніхто не є добрий, вчини за заступництвом блаженних Франциска та Гіацинти, щоб ми вели правдиве християнське життя і могли бачити Твою славу в Небі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог навіки віків.

 

Молитва над дарами:

 

Всемогутній Боже, просимо Тебе, щоб Жертва, котру покірно складаємо на честь Твоїх блаженних сподобалася Тобі і очистила наші душі й тіла. Через Христа, Господа нашого.

 

Молитва після Причастя:

 

Всемогутній Боже, в день народження для Неба блаженних Франциска та Гіацинти вчини, щоб ми укріплені Святою Поживою, у вічності раділи плодами благодатей, котрими нас обдаровуєш. Через Христа, Господа нашого.

 

 

Коментатор:

 

Прийшов час прощання з Зображенням нашої Матері. Прийшов також час виразити вдячність Марії за Її присутність серед нас у Фігурі Фатімській. Спочатку представники цієї спільноти парафіяльної подякують нашій Матінці за час відвідин. На закінчення складе подяку настоятель парафії.

 

Подяку можуть виразити: діти, молодь, дорослі або тільки, стоячи на колінах, може скласти подяку делегація родин; ось пропозиція:

Ми, родини цієї парафії, приносимо Тобі, Маріє, в подяці – ці квіти. А разом з ними – наші серця! Двері наших домівок завжди відкриті для Тебе і Твого Сина, наша Матінко.

 

Настоятель парафії – стоячи на колінах – говорить:

Прийми сьогодні, Маріє, мою вдячність, настоятеля цієї парафії, за час відвідин. Це було тільки кілька днів, але такіх важливих для нас. Скажу коротко: Дякую! Нехай Бог буде прославлений! А Ти, Маріє, будь з нами в кожний час! Веди нас як Мати! На Твої руки, Маріє, складаю також вдячність усім тим, котрі своїм служінням сприяли в тому, щоб прийняти Тебе, Маріє, в нашій парафії. І дякую Тобі, Маріє, за тих котрих Ти згромадила навколо себе.

 

Настоятель парафії – стоячи на колінах – відчитає Акт Присвячення Божій Матері. Можна скористатися з тексту, котрий розміщений на стор.19 Церемоніалу. Після Акту, коментатор говорить:

 

Повстаньмо! Важко прощатися з Матінкою, але Її Фігура мусить їхати далі – чекають на Неї також інші діти. Ми обіцяли Марії стерегти і берегти віру святої Церкви і разом з Нею оберігати життя кожної людини. Перед прощанням заспіваймо пісню для Марії. Настоятель у цьому часі доконає окадження Фігури.

 

Отець настоятель окаджує Фігуру; усі співають пісню. Після закінчення співу, коментатор говорить:

 

Коментатор:

Співаючи пісні, супроводжуймо зараз Фігуру нашої Матері до “машини-каплиці”.

 

Раніше вибрані особи беруть Фігуру на рамена і несуть до “машини-каплиці” – усі співають пісні.

 

АКТ ПРИСВЯЧЕННЯ ПАРАФІЇ БОЖІЙ МАТЕРІ

 

У єдності зі Святішим Отцем Франциском і нашим Єпископом Петром, стаємо перед Тобою, наша найдорожча Мати і Царице. Ось ціла парафія NN стоїть на колінах перед Тобою, зміцнена Твоїми відвідинами у знаку Фатімської фігури, зміцнені духово, уґрунтовані у святій вірі з безліччю постанов уся віддається Тобі. Просимо зі щирого серця: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

У.: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

Непорочна Діво, довіряємо і присвячуємо Тобі усі родини нашої парафії, щоб Ти випросила для них релігійне і моральне відродження, випросила благодать поєднання – для розбитих родин, а усім узалежненим від різних налогів – силу перемоги над ними. Наповни серця матерів та батьків такою міццю, щоб з любов’ю прийняли кожну зачату дитину і виховали її на славу Господу Богу і користь для людей. Просимо Тебе від щирого серця: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

У.: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

Богородице, довіряємо Тобі дітей та молодь нашої парафії. Просимо, збережи їх від згіршення, втрати віри і усіх тяжких гріхів та зміцни до охочого пізнавання Євангелії і життя, за принципами, котрі в ній знаходяться. Вчителько наша, Тобі віддаємо вчителів і вихователів. Просимо Тебе від щирого серця: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

У.: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

Уздоровлення хворих, довіряємо Тобі усіх хворих і страждаючих, старших і самотніх, принеси розраду в терпіннях, обдаруй зневірених та відчайдушних надією, благослови Службі Здоров’я і усім, котрі посв’ячуються в жертовній праці для ближніх. Просимо Тебе від щирого серця: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

У.: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

Мати священицьких і чернечих покликань, довіряємо Тобі усіх священиків і сестер-монахинь, кожного клірика нашої семінарії і просимо Тебе: наповни серця покликаних чистотою, поставою служіння і турботою про славу Божу. Випроси у свого Сина численні добрі покликання священицькі, монаші та місийні, тому що жнива великі, а робітників мало. Просимо Тебе від щирого серця: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

У.: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

Царице Миру, довіряємо Тобі цілу нашу Батьківщину, усі установи, державну, адміністраційну і місцеву владу, збережи світ від воєн і катастроф і вчини, щоб усі люди могли радіти справедливістю, миром та безпекою. Просимо Тебе від щирого серця: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

У.: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

Допомого вірних, довіряємо Твоїй опіці самих себе і просимо: допоможи нам ревно виконувати наші обов’язки, котрі випливають з обраного стану чи професії, навчи нас шанування гідності другої людини, ревної молитви і чесної праці, згоди в родинах і на робочих місцях, шанування спільного майна. Твоїй опіці довіряємо також людей безробітних і бездомних. Просимо Тебе від щирого серця:Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

У.: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

Пресвята Маріє, віднови серед нас міць і силу Церкви перших століть, коли християни були для світу тим, чим є душа для тіла, а один Дух оживляв усіх віруючих. Зміцнюй єдність нашої спільноти парафіяльної, прив’язаність до пастирів Церкви і сусідню злагоду. Нехай зникнуть серед нас гніви та суперечки, а запанує доброта і любов братерська. Просимо від щирого серця: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

У.: Мати Божа Фатімська, молись за нас.

 

Мати Відкупителя, прагнемо Тебе наслідувати в безмежній відданості Господу Богу, в бездоганній чистоті, в незломній надії і мужності в терпінні. Маріє, наша Мати, піклуйся нашим паломництвом і вчини, щоб ми дійшли туди, де Ти перебуваєш разом з Отцем, Сином і Святим Духом. Амінь.